Genotyp Ojca Wwwirgiliusza

„Znam tylko trzy osoby na świecie, które umieją panować nad złością, tato. Bóg, Diuk i ty. Ja też niedługo będę umiał.” – powiedział dziś rano do mnie Miły Młody Człowiek.

Oczywiście to absolutna nieprawda. Bóg cały Stary Testament tyrał ludzkie plemię na różne sposoby od potopu po plagi egipskie. Diuka musiałem dzisiaj odciągać od kuriera, któremu chciał wytłumaczyć za pomocą swojej krokodylowej klawiatury, że nikt nie będzie dzwonił do naszych drzwi bezkarnie. Moją osobę pomińmy, nie chcę sam na siebie pisać tutaj zawiadomienia o furiactwie. Fakt, jestem spokojniejszy w kontaktach z dziećmi, jak to osiągnąłem, opisałem w Koszernej metodzie wychowawczej. Jedyne więc, co się w tej wypowiedzi zgadza to to, że Miły Młody Człowiek bardzo mnie kocha i że jestem dla niego najwyraźniej wzorcem mężczyzny, ojca i męża pewnie też. To wszystko kazało mi się zastanowić jaki genotyp ma ten wzorzec? No więc taki:

Jestem ojcem, który siada za kółkiem gdy wyjeżdżamy na dłuższe wyprawy, z Królową Matką przy boku. Wtedy czuję się jak prawdziwa głowa rodziny. Szybko z tej funkcji rezygnuję, jeśli trzeba zaparkować w ciasnym miejscu, albo wyjechać z jakiejś pułapki zastawionej na mnie przez innych kierowców. Wtedy za kółkiem siada KM, która o niebo lepiej ode mnie manewruje.

Prasuję koszule i sobie i Królowej Matce. Jednocześnie jestem objęty zakazem prania rzeczy bardziej skomplikowanych niż ciemnobrudnokolorowych, bo rzekomo je farbuję.

Umiem przygotować gofry. I z tej wiedzy korzystam. Umiem zrobić obiad. I często robię. Królowej Matce wychodzi to dziesięć razy lepiej.

To ja odprowadzam Miłego Młodego Człowieka do przedszkola. I wcześniej wychodzę z psem. To Królowa Matka wstaje w nocy gdy MMC ma gorączkę, albo pies sraczkę. I odwrotnie. Serce matki jej podpowiada, że trzeba się przebudzić i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Ja wtedy śpię. Bo jak często Królowa Matka powtarza, jestem złym, samolubnym członkiem bez serca.

To ja częściej chodzę na wywiadówki. Co wymawiam Królowej Matce przy każdej okazji. Bo wywiadówki to najgorsza rzecz, która może spotkać dorosłego w związku ze szkołą. Jednak to Królowa Matka pojechała z Oleńką na wycieczkę szkolną, gdzie pół nocy walczyła z epidemią grypy żołądkowej. I dostała list pochwalny od dyrekcji. Nie dają listów pochwalnych za chodzenie do wywiadówki.

Uwielbiam moje dzieci. Nie tylko kocham, ale lubię. Spędzać z nimi czas, opierdalać się w niedzielę, odprowadzać do przedszkola w poniedziałek, słuchać jak Oleńka ćwiczy na pianinie wieczorem. Natomiast w piątek wieczór, po całym tygodniu pracy oraz po kończącym tydzień basenie, na który to jadąc Miły Młody Człowiek beczy, że nie chce, a wracając mówi, że było super, nie chcę na nich patrzeć. Chcę, żeby się położyli już spać, a ja żebym mógł sobie zaaplikować środki znieczulające i ułożyć się do snu, aby z samego rana wybrać się z Diukiem na ryby. Królowa Matka nawet słaniając się na nogach pójdzie przytulić MMC i Oleńkę przed snem, choć potrafi też ich tak opierdolić, że czapki z głów spadają.

To ja wiem, ile co kosztuje, płacę rachunki, pamiętam o ratach i zbieram faktury dla księgowej oraz poborców podatkowych. To Królowa Matka zarabia więcej ode mnie, choć nie wie, ile kosztuje nas życie. Razem radzimy sobie z każdym finansowym wyzwaniem. Osobno moglibyśmy utonąć w chaosie (KM) i zbytnim asekuranctwie (ja).

Lekcje, zadania domowe, poprawki sprawdzianów są moje. Gdy Oleńka przychodzi ze świadectwem, Królowa Matka gratuluje i jej i mnie. Natomiast wszystkie przebrania, rysowanki, szycie maskotek, przygotowywanie rekwizytów na bale oraz poszukiwanie melonów niezbędnych na lekcję biologi o 25-tej w nocy, bo się komuś przypomniało niepodzielnie należą do Królowej Matki.

To to wygląda u nas, a u Was?

Chcesz poznać nas bliżej? Zamów Koszerną metodę wychowawczą!

One Reply to “Genotyp Ojca Wwwirgiliusza”

  1. z jednej strony to takie naturalne a z drugiej zaskakujące w naszej aktualności. 🙂 niezła podstawa pod przyszłość dzieciaksów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *