Dzień świrka

Znacie dzień  świra? To poczytajcie o dniu świrka.

ODZIENIE

Jeśli bluza, kurtka, koszula, sweter, kardigan ma guziki to muszę one być zapięte. WSZYSTKIE. Zamki, sznurki i inne formy zapięcia – analogicznie.

POSIŁEK

Talerz ma być na środku, widelec po prawej, a kubek z piciem zaraz obok niego. Matka ma patrzeć w swój talerz. Jeśli będzie próbować nam pomagać, to pokazujemy jej paluchem, gdzie ma swoje miejsce, mówiąc stanowczo „tu”! Jeśli coś spadło na ziemię, to trzeba to podnieść. Odnaleźć i podnieść. Jedzenie na ziemi nie może leżeć i marnować się.

WÓZEK

Zanim posadzimy tyłek w wózku, starannie wytrzepujemy piasek z siedziska . Osobiście. Po rodzicach trzeba poprawiać, bo robią to na odwal.

ZASYPIANIE.
Nogi muszę być przykryte kołderką. Nie kołdrą rodziców. Naszą kołderką. Przykrywać nogi, ale maksymalnie do pasa. Ręce mają być wolne.

DRZEMKA

Jeśli w ciągu dnia wypadła nasza drzemka, to gdy położą nas nocą spać i tak się obudzimy mniej więcej po tym czasie, jaki trwała drzemka.

RĘCE

Ręce muszą być czyste. Suche. Rękawy nie mogą być za długie, i opadać na dłonie. Również powinne być suche i czyste. No i zapięte. To oczywiste.

AUTO
Roleta na naszej szybie w aucie winna być zaciągnięta. Bez względu na stopień nasłonecznienia, opady i porę dnia i porę roku.

WŁOSY
Jeśli wiatr będzie nam podwiewać włosy na głowie podczas spaceru to biada ci wietrze. Biada. Licz się z wygrażaniem pięściami i krzyczeniem „Nie!”

 

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *