Cyryl jak Cyryl ale te Metody

Uważam, że z tymi bombardowaniami to Putin już przesadza – stwierdził Miły Młody Człowiek, co uważam, za świetny punkt wyjścia do naszego rytuału. Kto jeszcze przesadza i dlaczego, czyli cotygodniowe pranie brudów czas zacząć. Było takie starosłowiańskie, z czasów pierwszych chrztów, powiedzenie: Cyryl jak Cyryl ale te Metody!

Niewątpliwie grupa trzymająca władzę ewidentnie przesadza z gratulowaniem sobie za pomoc uchodźcom.  Po pierwsze  pomagają ludzie a nie organizacje państwowe, a wśród nich przynajmniej połowa to zagorzali przeciwnicy rządu. Przypisywanie sobie ich chwały uważam za dość konkretną przesadę. Tym bardziej, że jeszcze ciepłe są filmy, zdjęcia i artykuły gdy szczuto na innych uchodźców. Choć też byli ludźmi, takimi samymi jak my. Tylko ze złymi paszportami i nieodpowiednim kolorem skóry.  Co warto przypomnieć. Ja przypominam, bo poeta i Ojciec pamięta. (Czyj to wiersz?)

Sporą przesadą jest uznanie, że epidemia Covida się skończyła. Jak gdzie i jak komu. Nas akurat dopadła. Dopiero co wyszliśmy z izolacji. Królowa Matka twierdzi, że o mało nie wyszła nogami do przodu, ale przesadza. Co najwyżej jedną na tamtym świecie była.  I to tak do kostki. Nie chciałbym być w skórze tego, co neguje sens szczepień lub w ogóle istnienie pandemii w pobliżu Królowej Matki, której oskrzela jeszcze nie doszły do siebie, ale pazury i kły są ostre, pięści twarde a usta spragnione chłeptania krwi idiotów.

Skoro już przy kończynach jesteśmy, to Oleńka troszkę kuleje z matematyki oraz chemii. O fizyce mi nie przypominajcie. Staram się jej pomagać. O ile z matematyki łatwo przychodzi mi udowodnienie, że jestem od niej mądrzejszy, to z chemią miałem trochę tremy. Chemiczka z podstawówki i liceum, choć nigdy się nie spotkały, zgodnie twierdziły, że jestem z tego przedmiotu imbecylem, idiotą oraz kretynem. Usiłowały też zatopić mój statek poza chemią raczej raźno płynący od jednej klasy do drugiej. Okazało się, że przesadzały. Jak człowiek usiądzie na tyłku i pomyśli to i chemię zrozumie. Gorzej z wytłumaczeniem Oleńce. W trudniejszym temacie Królowa Matka musiała przyjść z odsieczą.

Wszyscy Polacy znają się na piłce nożnej, budowie komórkowej szczepionek oraz na kuśkach i fonetyce angielskiej. Rząd natomiast do każdego rachunku za prąd i gaz dołącza ulotkę, w której kłamie, że winę za ceny ponosi UE. Mój ulubiony król Staś rzekłby, że szkoda czasu i atłasu. Ja powiem: szkoda czasu oraz lasu. Nie przekona mnie list kuśkasów.

Miły Młody Człowiek w ramach pół godzinnych talk showów na temat wojny spytał mnie, co będzie jeśli bomba atomowa trafi w nasz dom, bo widział wczoraj nad naszym miastem bombowiec. Odparłem, że jak trafi w dom, to będzie świetnie, bo nawet nie wiedząc kiedy i jak przeniesiemy się hurtowo do aniołków i będziemy mieli wszystko z głowy. Nie wyglądał na zadowolonego.  Poszukaliśmy więc w naszym pięknym albumie samolotów bojowych tego bombowca. Okazał się poczciwym samolotem transportowym amerykańskiej produkcji. Wobec tego, dużo transportowców w nowym tygodniu Wam życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *